Türkiye’de bir ilk: Technogym koşu bandında 24 saatlik dayanıklılık testi

Technogym Türkiye Distribütörü AVV A.Ş., #hareketetiyiyaşa mottosuyla sağlıklı bir yaşam tarzının bireyler tarafından benimsenmesi amacıyla Türkiye’de yaptığı çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ekim ayı sonunda İstanbul Zorlu Center’da “Harekete Meydan Oku”ndu.

 

Topluma düzenli fiziksel aktivite, dengeli beslenme ve olumlu zihinsel tutuma dayalı bir yaşam tarzı aşılamak için 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerde bulunan Technogym The Wellness Company, 100’ün üzerindeki ülkede yaygın ağıyla fitness ve wellness konusunda dünyanın liderleri arasında yer alıyor. Technogym Türkiye Distribütörü AVV A.Ş.’de daha fazla hareketi teşvik etmek önemli etkinliklere imza atıyor.

Technogym, Zorlu Center’e mağaza kurdu

Technogym, Zorlu Center meydan katında 25-26-27 Ekim tarihlerinde bir pop-up mağaza kurdu. Mağazada ünlü mimar-tasarımcı Antonio Citterio’nun tasarladığı ve bir çok tasarım ile teknoloji ödülünü kazanmış, bireysel kullanıma uygun “Personal Serisi” ürünler ve aksesuarlar  yer aldı.  Burada, ziyaretçiler Personal Serisi ürünleri deneyimlediler.

24 saatlik performans denemesi

Ürün deneyiminin yanısıra Technogym Uzman Eğitmeni Özgür Tetik aynı alanda Türkiye’de bir ilke imza atarak 24 saatlik bir koşu performansı denemesi gerçekleştirdi.

Bu dayanıklılık koşusu, 26 Ekim 12.00’de başladı ve 27 Ekim 12.00’de sona erdi. Tüm koşu Power APP üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlandı. Bu performans hiç durmadan 24 saat çalışan Technogym RUN1000 serisi koşu bandından gerçekleştirildi. Özgür Tetik’e kadın ve erkek olmak üzere 6’şar kişilik iki takım, 24 saat boyunca 2 farklı model Technogym koşubanında eşlik etti. Bu takımlar farklı zamanlarda farklı kişiler 2’şer saatlik performans gerçekleştirerek bu uzun yolculukta Özgür Tetik’e destek oldular. Bu proje hem Özgür Tetik’in, yıllarını verdiği koşuculukta limitlerini zorladı, hem de Technogym’in kalitesini, dayanıklılığını, teknolojisini kanıtladı.

Bu “meydan okuma”, Technogym’in yeni olmayan, her biri 20.000Km’den fazla kullanılan koşu bantlarında gerçekleştirildi. Hem Özgür Tetik hem de Technogym ekipmanları, 24 saat boyunca rüzgarın, güneşin ve zaman zaman yağmurun etkilerine maruz kaldı.  Bu aralıksız mücadele özetle, fiziksel bir destek alamadığınız ve yalnızca ihtiyaç ve beslenme molası verebildiğiniz 24 saatte başarı ile tamamlandı. Özgür Tetik ve 12 koşucu koştukça devleşti, 27 Ekim Pazar 12:00’de 24 saati göğüslediler. Her bir koşubandı 191 Km’den fazlasını görmüştü. Özgür Tetik 24 saatlik bu koşu performansını; 191.45 km mesafe ve 31033 MOVEs ile tamamlamış oldu.

Türkiye’de ilk kez yapılan bu dayanıklılık performansının destekçileri ise Uludağ Premium, Clinic Athletic, LG, Under Armour ve Power Group.  Power TV ve Power Fm’i bünyesinde bulunduran Power Group, Power APP üzerinden 24 saat canlı olarak yapıldı.