TECHNOGYM SKILLBIKE 2019 iF Design Award’ın Sahibi Oldu

TECHNOGYM SKILLBIKE 2019 iF Design Award’ın Sahibi Oldu

Technogym Skillbike, dünyanın en bilinen ve en eski Tasarım Ödülleri programlarından biri kabul edilen Good Design 2018 Ödülü’nden sonra, en prestijli Alman tasarım ödülü: 2019 iF Design Award’a layık görüldü.

iF Design Award Nedir?

1953’ten bu yana, her yıl iF International Forum Design GmbH, dünyanın en ünlü ve en değerli tasarım yarışmalarından birini düzenliyor: iF Design Award. Dünyadaki tasarım mükemmellik sembolü olarak kabul edilen iF Design Award, her yıl 50 ülkeden 6.400’den fazla başvuru kabul ediyor. Uluslararası IF Jürisi Skillbike’ı seçti – Skillbike bisikletçilere, triathletlere ve bisiklet tutkunlarının kapalı bir ortamda dış mekan deneyimlerinin duygularını ve meydan okumalarını yaşamalarını sağlayan devrim niteliğindeki ilk gerçek vitesli iç mekan bisikleti.

SKILLBIKE’ın tasarımı ve özellikleri

SKILLBIKE sporcu ve performans eğitimi için özel olarak tasarlanmış seçkin özelliklere sahip ve aynı zamanda gerçek vitesli ilk iç mekan bisikletidir. Kullanıcılara tepeye tırmanma dinamiğini tekrarlama olanağı veren GERÇEK VİTES DEĞİŞTİRME (REAL GEAR SHIFT) patentine sahip. Sürücüler vites değiştirerek dirençteki değişime karşı koyabiliyor ve maksimum verim için doğru gücü ve kadansı koruyabilirken, konsol da gerçek zamanlı olarak vites seçimlerini görüntülüyor.

Gerçek Vites Değiştirme, sürücülerin güç temelli eğitim rutinleri ile tepeye tırmanma simülasyonları arasında geçiş yapmalarına olanak veren benzersiz MULTIDRIVE TECHNOLOGY’yi sunuyor. Böylece verimlilik yeni ve cazip biçimde en üst düzeye çıkarken, güç ve dayanıklılık artıyor. PEDAL PRINTING teknolojisi sayesinde, SKILLBIKE, verimliliğinizi izlemek ve arttırmak için farklı vites oranlarında pedal hareketinizin daireselliği ve simetrisi hakkında geri bildirimde de bulunur.

SKILLBIKE ile evde de yollardaymış gibi bisiklet sürme deneyimi

SKILLBIKE’ın özünde, pedal çevirme tarzınızı ve performans parametrelerinizi okuyarak açık havada sürüş hissini simüle eden ustalıklı bir ROAD EFFECT (Yol Etkisi) sistemi vardır. Aynı dış mekan sürüş hissini sunmak için, SKILLBIKE dış mekan bisikletlerinin biyomekaniğini yeniden üretir. Gövde ve gidon, yol, zaman denemesi ve dağ bisikleti gibi farklı sürüş konumlarını sorunsuzca bünyesinde barındıracak şekilde biçimlendirilmiştir.

SKILLBIKE dijital ve tam interaktif bir üründür: entegre 7” renkli LCD bağlantılı konsol, kadans, watt, hız, mesafe, gradyan, kalp atış hızı, seçilen vites ve vites oranı hakkında gerçek zamanlı geri bildirim verirken performansınıza ilişkin tüm ilgili verileri sağlar.

SKILLBIKE ayrıca, eşik gücünüzü değerlendirmek ve sizin için en iyi eğitim seviyesini seçmek amacıyla hedeflerinize ve performans testlerinize uyacak geniş bir yelpazede eğitim programları, hedefli rutinler ve yollar sunmaktadır. SKILLBIKE, hedeflerinizden sapmamanızı sağlamak için STRAVA, GARMIN ve ZWIFT ile entegredir. Spor salonundaki veya stüdyo ortamındaki küçük grup antrenmanları için de idealdir: SKILLBIKE eğitmenleri Yarış ve Performans olmak üzere iki farklı ama aynı derecede cazip sınıf deneyimi sunabilir.

Profesyonel uygulama, eğitmenlere sınıfı önceden hazırlama olanağı verir ve sorunsuz sınıf yönetimi sağlar.