Technogym Webinar: Spor ve Performans Gelişimi

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ!

Spor ve Performans Gelişimi Webinarı

Spor performans dünyasından en deneyimli profesyonelleri bir araya getiren tek günlük bir etkinlik. En iyi uygulamalar, gelişmiş dijital teknolojiler, eğitim ve maksimum performansa ulaşmayla ilgili ipuçlarını, sırları ve felsefeleri öğrenmeye hazır olun.

Etkinlik, spor performansında uzman olarak tanınan konuşmacılar ile Olimpiyat oyunlarının resmi tedarikçisi olarak seçilen Technogym tarafından, sektör profesyonelleri için organize ediliyor.

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ!

KONUŞMACILAR

Doktorant Mustafa Arslan Başar

İsveç ve Hollanda’da dünyanın önde gelen; Fizyoterapist ve Kuvvet Koçu, Gray COOK’un geliştirmiş olduğu FMS 1-2-SFMA 1-2, Y-Balance Test, Fundamental Capasity System (FCS) sertifika programları ile “Fonksiyonel Hareket Sistemi ve Düzeltici Egzersizler Uzmanlığı” eğitimlerini tamamlamıştır. 2012 yılında; merkezi Los Angeles California’ (ABD) da bulunan ve farklı spor dalından elit atletlerin çalıştırıldığı, dünyanın en iyi “Kuvvet ve Kondisyon” koçlarından birisi olan Mark WERSTEGEN’in, kurucusu olduğu “Athletes Performans Institue” (EXOS)’de “Kuvvet ve Kondisyon Koçluğu” eğitimi başarıyla tamamlamıştır. 2014 yılından beri öğretim görevlisi olarak; Haliç Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda ders vermektedir.

Doç. Dr. Alper Aşçı

Doç.Dr. Alper Aşçı, lisans eğitimini ODTÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde tamamlamış, yüksek lisans ve doktora ünvanlarını Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Programını bitirdikten sonra almıştır.  2014-2018 arası Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Yardımcı doçent ünvanı ile lisans ve yüksek lisans derslerini vermiştir. 2018’den beri Doçent olarak Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda antrenman bilimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derslerini yürütmektedir. 1993-2003 arası basketbol, voleybol ve hentbol spor dallarının en üst liglerinde ve 2003 yılından günümüze kadar da Türkiye Futbol Federasyonu Süper Liginde Atletik Performans Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Utku Alemdaroğlu

Doç.Dr. Utku Alemdaroğlu, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Bölümünde tamamlamış, yüksek lisans  eğitimini Pamukkale üniversitesi Antrenman ve Hareket alanında gerçekleştirmiş ve doktora  ünvanını Ankara Üniversitesi Beden eğitimi ve Spor Programını bitirdikten sonra almıştır. 2015 yılında doçentlik ünvanını almıştır. 2017’den beri Pamukkale Üniversitesi Antrenman ve Hareket anabilim dalında ABD başkanlığı ve 2018’den beri aynı üniversitenin Antrenörlük Eğitimi bölümünde bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2005 yılından günümüze kadar Türkiye profesyonel futbol Liglerinde Atletik Performans Uzmanı olarak çalışmıştır. Şu anda Denizlispor Futbol A takımı ve U19 Futbol milli takımında aynı görevi üstlenmektedir.

Doç. Dr. Recep Görgülü

Uludağ Üniversitesinden mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Birleşik Krallık(UK) Bangor Üniversitesinde ‘’Uygulamalı Spor ve Egzersiz Psikolojisi’’ anabilim dalında tamamladı. Akademik olarak spor ve performans psikolojisi alanında, performansın psikofizyolojik boyutları, stres, kaygı ve bireysel farklılıklar ile ilgili deneysel araştırmalar yapmaktadır. Alanın en önemli akademik dergileri arasında yer alan ‘’The Sport Psychologist’’, ‘’Psychology of Sport and Exercise’’ ve’Journal of Sport and Exercise Psychology’’ dergilerinde yayınları bulunmaktadır. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili ‘’Penaltı Kaçıran Futbolcuların Zihninde Neler Oluyor’’ isimli yazısı dünyanın önde gelen akademik medya gruplarından ‘’The Conversation’’ da yayınlandı. Birleşik Krallık’ta çalışmalarını tamamladıktan sonra yurda kesin dönüş yaparak, halen Bursa Uludağ Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Çiğdem Bulgan

Doç. Dr. Çiğdem Bulgan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hamidiye Yaşam Bilimleri Fakültesi, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesidir. Bulgan’ın farklı veri tabanlarında indekslenen dergilerde bilimsel makalelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri olarak sunulan çok sayıda sözel bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca Bulgan, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda yapılan 4. Uluslararası Spor Bilimleri Öğrenci Kongresi’nde ve 2017 yılında Manisa’da yapılan Dünya Spor Bilimleri Araştırma Kongresi’nde ‘En iyi Sözel Sunum Ödülleri’ni almıştır. Bulgan, günümüzde; spor biyomekaniği, postürel analizler, ölçme ve değerlendirmeler ve üç boyutlu hareket analizleri gibi konulara odaklanmakta ve bu konularda çeşitli eğitimler vermeye devam etmektedir. Technogym Türkiye ve Muzipokids eğitim danışmanıdır.

Fzt. Cem Koçak

Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Cem Koçak, 2012 yılında Avrupa Lisans Öğrenci burslarının sağlık branşından Türkiye’den ilk kabul olan öğrenci olarak dünyanın en iyi ilk 500 üniversiteleri arasındaki yerini yıllarca koruyan University of Łódź’da bir yıl boyunca Tıp eğitim hazırlığı ve dil eğitimi aldıktan sonra, 2012 yılında başarı bursu ile Wyzsza Szkola İnformatyki i Umiejetnosci w Lodzi üniversitesinin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans eğitimine başlamıştır. 2016 yılında Türkiye’de bir ilk olan Yoga Terapi Yaklaşımları Türkiye distribütörlük eğitiminde asistan eğitmen ve çevirmen olarak bir çok kez görev almıştır. Günümüzde Beykoz Üniversitesi bünyesinde çeşitli dersler vermektedir. Clinic Athletic’in kurucu fizyoterapisti olarak Clinic Athletic ekibinde yer almaktadır. Özel olarak Omurga ve Sporcu sağlığı ile ilgilenmekte ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirmektedir.

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ!