KURUMSAL

WELLNESS’E YOLCULUK İŞ YERİNDE BAŞLAR

Çalışanların kronik sağlık sorunları şirketlere milyonlarca dolara mal oluyor. İş yerine devamsızlık doğrudan zarara yol açıyorsa, hasta hasta iş yerinde olmaları da (veya çalışanların kendilerini iyi hissetmedikleri zaman da iş yerinde olmaları) üretkenlik için aynı seviyede bir tehdit oluşturuyor. Kardiyovasküler hastalık, kanser ve diyabet gibi kronik hastalıkların insanlar üzerindeki trajik etkilerine değinmiyoruz bile. Aslında bunların çoğu şirketinize kurumsal wellness programları uygulanarak önlenebilir.

Oturup bunların hepsinin olup bitmesini izleyebiliriz veya bir şeyler yapabiliriz. Kuruluşunuza sağlıksız alışkanlıklar ve buna bağlı riskler hakkında farkındalık getirmek yolculuğun başlangıcıdır: davranış değişikliği ise varış noktasıdır. Etkin kurumsal wellness programları gerçek anlamda büyük kümülatif maliyetlerden tasarruf sağlayabilir, verimliliği artırabilir ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Bunun nasıl yapılacağını iyi biliyoruz.

NE KADAR ALANINIZ VAR?

Wellness, spor salonuna dönüştürülecek özel bir alana sahip olsanız da olmasanız da, fayda sağlayabilir. Bu alandaki çözümlerimizi keşfedin.

100 m2 veya daha fazla

Alan sorun değilse, kurumsal wellness programlarımız çalışma ortamlarınızda profesyonel bir spor salonu oluşturabilir. Technogym ekipmanları antrenman deneyimini yeniden tanımlıyor: yalın tasarımının altında, Artis serisinin kalbi olan kusursuz biyomekanikler, bunu kurumsal wellness ihtiyaçlarınız için en güvenli ve en etkili cevap haline getiriyor. Tablet benzeri ara yüzü sayesinde çalışanların antrenamn programlarını bulmalarını ve programlarına bağlı kalmalarını, kardiyo veya güç antrenmanları yapmalarını kolaylaştırıyor. Dahası, cep telefonlarına veya tabletlerine ücretsiz indirebilecekleri mywellness platformuyla olan kusursuz bağlantı, sonuçlarını takip etmeyi kolaylaştırıyor.

big_final-2

50 m2

Orta büyüklükteki mekanlar, sağlam bir kurumsal wellness programının ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanabilir. Sporun enerjisi, işgücünüzün kazancından faydalanabilir: Skill Line’ı mükemmel bir seçim yapan şey budur. Güç, çeviklik, hız ve dayanıklılık: Performansın dört ayağı, işyerinde kardiyovasküler sağlığı ve enerjiyi artıran fiziksel kapasiteyi yükseltmek için bir araya geliyor. Çalışanlar arasında yarışmalar düzenlemek, bağlılık ve motivasyon eksikliği için mükemmel bir panzehirdir.

medium_final

20 m2

Yeriniz mi yok? Endişelenmeyin, bunun için de bir çözümümüz var. Her şey Unity Self bilgilendirme ekranı ile başlıyor; dokunmatik ekranı her kullanıcı için özel bir egzersiz programı sunar: antrenöre gerek kalmaz. İster daha fazla esneklik, ister güçlenme, isterse kilo verme… Çalışanların aradığı şey ne olursa olsun, bunu küçük bir odada bile sunabiliriz. Excite serisinden kardiyo ekipmanı mükemmel bir egzersiz programı sunarken, Plurima istasyonları en küçük alanlarda gücü artırmak için birebirdir.

small_final

BIOCIRCUIT

Alan kurumsal wellness programınız için bir sorun ise, zaman da öyledir. Tutarlı bir egzersiz planı, her biri bir saat kadar süren seanslar gerektirir. Ayrıca, kullanıcı sayısı ile birlikte bekleme süreleri de artabilir. Biocircuit verimsizlikleri ortadan kaldırır ve 30 dakika içinde tam bir kardiyo ve güç antrenmanı sağlar. Nasıl mı? Kullanıcılar çok az dinlenme süreleriyle istasyondan istasyona yönlendirilir ve egzersizler boyunca dolaşırken, mywellness ve Biocircuit entegrasyonu sayesinde kendilerine özel ayarları hazır bir şekilde bulurlar. Teknolojimiz, devre egzersizinin avantajlarından yararlanır ve bunları maksimum verimlilik için her kullanıcıya özelleştirilmiş bir şekilde uygular.

biocircuit_final

YERİNİZ Mİ YOK? HAYIR VAR.  

Her şirket için özel bir çözüm.  

sector-performance-image-07

AKTİF TOPLANTI ODASI

Toplantı odaları, Active Sitting Ball kullanılarak aktif mekanlara dönüştürülebilir.

sector-performance-image-06

ESNEME ALANLARI

Ortak alanlara, kahve veya yiyecek otomatlarının yanına FLEXability‘i yerleştirin ve bel ağrıları ile mücadele etmek ve stresi azaltmak için personelinizi aktif molalar yapmaya teşvik edin.

sector-performance-image-05

DIŞ MEKANLAR

Mywellness uygulamasıyla dış mekan hareketlerini ve vücut ölçümlerini takip edin ve çalışanlarınızı sonuçlar hakkında bilinçlendirin. Sağlık programınızı çözümlerimizle buna değer hale getirin.

News Corp Avusturalya

News Corp Australia, Sydney, Avustralya merkezli, Avustralya’nın en büyük medya şirketlerinden biridir. Şirket, çalışanlarına son teknoloji ürünü bir sağlıklı yaşam alanı sunmak için Corporate Wellness Australia ve TECHNOGYM ile yakın çalıştı. Corporate Wellness Australia, Mywellness Bulutu ve TECHNOGYM ekipmanlarının her bir parçasında mevcut olan teknoloji ile üyelerle olan etkileşimi nedeniyle TECHNOGYM ile çalışmayı seçti.